Mine tagasi lehele Uudised

Kia Sportage 25 – viis miljonit müüdud! Viis ägedat fakti, mida sa enne Kia Sportage kohta ei teadnud

Kia Sportage jõudis äsja viie miljoni müüdud autoni ning tõusis maailma enimmüüdumate linnamaasturite edetabelisse. See rekord on väärt, et otsida välja viis vähetuntud ent lahedat fakti Sportage’i kohta.

Kia Sportage väärib lähemat vaatlemist: alates esimese auto liinilt veeremisest on see olnud tootja kõige populaarsem SUV. Esimese põlvkonna Kia Sportage linnamaasturi müük algas aastal 1993. Praeguseks on tegemist juba neljanda põlvkonnaga, mis tuli turule 2016. aastal.

1. Esimese generatsiooni Sportage põhines Mazda Bongo šassiil. Autot hakati tootma Osnabrückis Saksamaal. Paralleelselt on Kia Sportage’e toodetud nii Koreas, Slovakkias, Indoneesias kui ka Kasahstanis.

2. 2017. aastal müüdi populaarset linnamaasturit keskmiselt 38 000 eksemplari kuus. Aastas kokku teeb see umbes 450 000 autot! Sportage on kaks viimast aastat olnud ka enimostetud Kia mudel maailmas.

3. Esimese põlvkonna Sportage’i esmaesitlus toimus 1991. aasta Tokyo autonäitusel. Seda müüdi ühtekokku 500 000 tükki. Teise põlvkonna Sportage oli tootmises seitse aastat ja seda müüdi enam kui 1,2 miljonit.

Kolmanda generatsiooni mudeli müüginumbrid jõudsid esimese miljonini neljandal aastal ning kuue aastaga saavutati tulemuseks enam kui 2 miljonit.

Neljanda põlvkonna Sportage’i müük ületas miljoni piiri tänavu jaanuaris, kõigest 29 kuud pärast müügilejõudmist.

Kia Sportage 25

4. Disain on alati olnud Kia Sportage’i linnamaasturi DNA pärisosa. Autot on tunnustatud nii ”iF Design” kui ka ”red dot“-disainiauhindadega. Neljanda põlvkonna Sportage on disainitud Kia Euroopa disainistuudios, mis asub Frankfurdis ning auto kujustamisel osalesid ka Korea ja Ameerika disainerid.

5. 2017. aastal müüdi ainuüksi eestis 591 Kia Sportage maasturit. Baltimaades läks kaubaks koguni 1699 autot.

Sportage’i ostjate seas on peaaegu võrdselt mehi ja naisi. Värvuselt sobivad klientidele enim värvipaletist välja jäävad värvid – hall, valge ja must.

Eesti teedel veerev Kia Sportage on suure tõenäosusega nelikveoline ja vähemalt EX või GT Line varustusastmes. Seega eelistab inimene, kes sõidab selle linnamaasturiga, pigem kallima otsa sõidukit, mis on varustatud kõige eluks vajalikuga.

Allikas ja meedia: Kia pressiruum
Autor: ACCELERISTA.COM