Autoga mugavalt suvesse

Kui suvel autoga reisima, olgu kogu pere rõõmus.

auto

Talvisel perioodil, kui ilmaolud võivad äärmuslikud olla, on autos sisalduv üsnagi hästi läbi mõeldud. Miks mitte suhtuda sama hoolega oma neljarattalise varustusse ajal, mil päike end tihedamini ilmutab?

Aasta mõnusaim aeg on peagi käes ja elu näib ilusam kui muidu. See on ka pikemate väljasõitude hooaeg – mis seal linnas ikka redutada. Kimagem parem maale vanaema juurde, metsatukka piknikule, mere äärde päikesevanne võtma, nagu tõelised suvitajad kunagi, või lihtsalt Eestimaad avastama. Et elu päikese all veelgi muretum oleks, võiks varakult mõelda oma sõiduki varustuse täiendamisele praktilise ja mugavaga. Siin on mõned soovitused.

Alustada võib näiteks väikesest, aga tublist sõidukaaslasest – termotassist, mis hoiab külma joogi jaheda, hommikuse kohvi aga kauem värskena. Termotass ei reosta loodust, sest sellesse saad valada tanklakohvikus oma lemmikkohvijoogi ja mitu ühekordset topsi jääb kasutamata.

auto

Salongis hoia ruumi perele

Praktilisemast küljest on mõistlik ära kasutada auto välimine pool. Kui paned katuseboksi, saab vabastatud pagasnikujagu ruumi ja salongi jääb vaid hädavajalik. Väiksema boksi puhul mahub katusele ka jalgratas. Kärukonksuga sõidukite tahaotsa saab aga kuni 3 velo kinnitada.

auto

Mitut masti jahutust kehale ja vaimule

Suvisel päeval ei aja kuidagi läbi külma joogi ja teinekord jäätisetagi, mis tuleb ilmtingimata jahedas hoida. Lisaks vajab riknemise eest kaitset kaasavõetud toidukraam. Siin on taas mitu võimalust – kas haarad kaasa külmakasti koos külmaelementidega, jahutuskasti, veelgi parema jahutusvõimsuse tagava termokapi, mis töötab 12V pingega auto sigaretisüütajast, või suisa autokülmiku.

auto

Miks mitte magada autokatusel?

Kui plaanid sel suvel hoopis pikemat automatka, soeta omale innovaatiline auto katusele kinnitatav telk, mis on sobilik nii sõidu- kui maastikuautodele! Tavaline telkimine on küll lõbus, kuid autotelgil on nii mõnedki eelised, näiteks pole ööbimiseks vaja pingsalt sobiva pinnasega paika otsida. Väike näide siin.

Puhtus ja kord autos

Peale päikeselist päeva mere ääres veetakse endaga tihti kaasa korralikus koguses liiva. Klopi sa oma rannalina ja riideid nii, kuidas jaksad, auto on ikka mõnda aega peenikest liiva täis. Selle vastu aitavad kummimatid, mis lubavad liiva ja muu peene sodi autost hõlpsasti välja raputada. Tasub jälgida, et valitud matt oleks kõrgema servaga. Nii saab ka vedelikud, mis on pärit ümberläinud joogipudelist õue valada. Arukas on hankida autosse ka istmekaitsed, et lapsed, sõbrad või lemmikloomad ei rikuks väljasõidul sinu neljarattalise interjööri.

 

auto

Väiksemale lemmikule võib hankida korvistme. Paha ei tee turvatraksid.

auto

Erinevaid esemeid aitab hoiustada näiteks auto esiistme toele või tagaistmele sätitav universaalne taskutega kate. Peatoe külge on aga võimalik kinnitada riidepuu. Lastele ei tee pikal teekonnal miski rohkem rõõmu kui liikuvad pildid, mida aitab silme ees hoida tahvelarvutihoidja.

Auto ja kuum päike

Samal ajal, kui teie naudite päikeselist suvepäeva vabas õhus, võib päike auto sisu ohtlikult kuumaks kütta. Selle vältimiseks on üheks võimaluseks lahkudes visata tuuleklaasile tekk või pleed. Mugavamad on siiski iminapaga kinnitatavad tuuleklaasi- ja tagaklaasikatted. Lisaks päikesevarjud või -sirmid teistele akendele sõidu ajal kaitseks ereda valguse eest.

Eriti nutikad teevad nii

Nutikamad paigaldavad oma autosse päikeseenergial töötava ventilatsioonisüsteemi. Selle abil on võimalik vältida temperatuuri tõusu salongis ajal, mil auto seisab parkimisplatsil. Päikeseenergial töötava ventilatsiooniga integreeritud kliimaseade käivitub kaugjuhtimispuldist – nii saab jahutada salongi kuni kolm minutit enne sõidu alustamist.

auto

Kõige ülesloetuga kasulike tarvikute nimekiri kaugeltki ei lõppe – praktilist lisavarustust leidub neljarattalistele veelgi. Kasvõi see kõige elementaarsem, mis tahab alati kaasa võtmist või sõidukile kinnitamist: topsihoidja, nutiseadme hoidja, jalgrattahoidja, vihmavari või –keep, päikeseprillid.

Kindlasti soovitame üle vaadata autoapteegi, et rannamõnudele järgnev päikesepõletus liiga ei kipuks tegema jne, jne, jne.

Kia ja Opel sõidukite lisavarustusega saate tutvuda meie kodulehel:

Kia originaallisatarvikud                                                    Opel originaallisatarvikud