Mine tagasi lehele Uudised

Aasta parima mootori tiitli võitis Peugeot PureTech turbo-bensiinimootor

Pressiteade
07.06.2018

Taaskord jagati „Engine of the Year “ auhinnagaalal Stuttgartis, Saksamaal aasta mootorite tiitleid. Juba neljandat aastat järjest tunnistas rahvusvaheline autoajakirjanike žürii 1 kuni 1,4 liitriliste bensiinimootorite kategoorias parimaks Peugeot PureTech 1,2-liitrise ja kolmesilindrilise turbomootori.

Groupe PSA on esitanud 210 patendiavaldust oma kolmsilindrilise bensiinimootori perekonnale. Uue põlvkonna PureTech mootoril on parandatud jõudlust, kütusekulu ja tõhusust. Kütusekulu vähenes 4% võrreldes eelmise põlvkonnaga, mootori reaktsiooniaeg on paranenud tänu turbolaaduri töö optimeerimisele. Tahkete osade filtri (GPF) lisamisega vähendati neid heitmeid 75% ning täideti 2020. aastal kehtima hakkavad EL nõuded juba kolm aastat varem.

Uue põlvkonna PureTech mootorid võeti kasutusele uue Peugeot 308 turuletulekuga. Jõuallikad on saadaval 110- ja 130-hobujõulise versioonina ning on kasutusel Peugeot 208, 308, 2008, 3008 ja 5008 mudelitel ning teistel PSA grupi autodel.

Hetkel toodetakse mootorit Prantsusmaa ja Hiina tehastes, kuid 2019. aastal hakatakse mootorit tootma ka Poolas ning 2020. aastal Hungaris.

Parima mootori valikul hinnatakse erinevaid kriteeriume nagu kütusekulu, sujuvus, jõudlus, müratase ja sõidumugavus. Mootorit kiidetakse jõudluse poolest ja seda just madalatel pööretel. PureTech mootorite pidev arendamine on võimaldanud Peugeot’l tõusta Euroopas CO2 emissiooni liidripositsioonile ning taganud kõige väiksema kütusekulu mitmes autosegmendis.

Aasta mootori auhinda annab välja Suurbritannia ajakiri Engine Technology International. Žürii koosneb 32 riigi 58 ajakirjanikust.

Video vaata siin

Engine of the year logo