Mine tagasi lehele Uudised

Opel Insignia on Eesti aasta auto 2018

Uus Opel Insignia valiti Eesti aasta autoks 2018, Opel võitis selle Eesti kõige prestiižikama auhinna juba teist aastat järjest. Eelmisel aastal anti aasta auto tiitel Astrale tema juhtivate tehniliste omaduste eest ja käesoleval aastal õnnestus Opeli lipulaeval seda korrata.

Juhtivatest autoajakirjanikest koosnev ja erinevaid meediakanaleid esindav žürii valis finaaliks välja kuus parimat autot. Pärast internetis läbi viidud avalikku hääletust, kus Insignia sai teise koha, tehti žürii otsus teatavaks neljapäevases telesaates “Ringvaade”.

“Meie brändile on see suureks tunnustuseks! Oleme uhked, et taas aasta auto tiitli võitsime ja et meie lipulaev Insigniale järjest rohkem tähelepanu pööratakse,” ütles Opel Baltikumi juht Marek Vihuri. “See tõestab, et meie autokontseptsiooni hindavad nii eksperdid kui ka kliendid!”

Opeli jaoks on see kolmas kord aasta auto auhind võita. 2011. ja 2016. aastal anti see tiitel rikkaliku tehnoloogiavalikuga Astrale ja nüüd sai sama au osaks teise põlvkonna Insignia.

Insignia on eelmise versiooniga võrreldes märgatavalt muutunud. Meie lipulaev põhineb täiesti uudsel konstruktsioonil. Uus mudel on kuni 175 kg kergem ja oma klassis juhtival kohal mitmete omaduste poolest, nagu aerodünaamika, kaasaegne pöördemomendi juhtimisega nelikveosüsteem, LED-maatriksesitulede süsteem, AGR-sertifikaadiga ergonoomilised istmed ja täiustatud Opel OnStari teenustesüsteem koos isikliku assistendi funktsiooniga.

Eesti aasta auto auhinnale pani 2000. aastal aluse ajakiri Tehnikamaailm. Esimestel aastatel valis parima auto välja ainult publik, aga alates aastast 2002 otsustavad selle tiitli üle autoeksperdid, hoides samas elus ka avaliku hääletuse traditsiooni.

aasta auto

Opel-Insignia-Grand-Sport-