Mine tagasi lehele Uudised

Peugeot nimetati kõige usaldusväärsemaks automargiks.

Pressiteade
13.05.2019

Ühendkuningriigis läbiviidud iga-aastase J.D. Power usaldusväärsuse uuringu (The J.D. Power 2019 UK Vehicle Dependability Study) järgi on aastal 2019 kõige usaldusväärsem automark Peugeot, edestades sellega Jaapani ning Euroopa automargid.

Uuringu eesmärk oli tuvastada autodel ilmnevad probleemid ning reastada nad juhtumite arvu järgi. Mida väiksem vigade arv 100 auto kohta (PP100), seda kõrgemale pingereas reastuti. Uuringu tulemus pandi kokku 11530 uue sõiduki omaniku vastuste põhjal ning uurimuses osalesid autod, mis olid registreeritud novembrist 2015 kuni jaanuarini 2018.
Uuringule vastanutest 49 % olid kindlalt seda meelt, et ostaksid sama automargi uuesti ja uuesti.

Raportis toodi välja, et autotootjad on liiga innukad uute meelelahutussüsteemide kasutamisega. Need ei tööta kõik veatult ning ei tekita seeläbi kasutajates usaldusväärsust. Enam kui pooled mured on seotud just meelelahutussüsteemidega.
Üldine trend oli aga see, et mured vähenesid pea kõikides kategooriates, mis tähendab, et autod on muutumas üha töökindlamaks.

Uuringus anti hinnang 177 erineva punkti kohta 8 erinevas kategoorias: sõiduki välimus; sõidukogemus; juhtkangid ja lisaekraanid (FCD); audio-, kommunikatsiooni- ja meelelahutusseadmed (ACEN); istmed; kütte-, jahutus- ja õhutussüsteemid (HVAC); auto interjöör; mootor ja käigukast.

Peugeot sai kõige kõrgema koha kõikide automarkide ees tulemusega 77 (PP100)