Mine tagasi lehele Uudised

Uus Opel Combo valiti Aasta kaubikuks 2019

  • Saksamaa rahvusvaheline autonäitus IAA tarbesõidukitele: Opeli tegevjuht Michael Lohscheller võtab vastu ihaldatud auhinna
  • IVOTY žürii: 25 rahvusvahelist ajakirjanikku 25 Euroopa riigist
  • Varasemad võitjad Opelilt: Astra kaubik 1999. a ja Vivaro 2002. a

Rüsselsheim. Uus Opel Combo Cargo on rahvusvaheline aasta kaubik 2019 (International Van of the Year – IVOTY), mis on kõige ihaldatum tiitel tarbesõidukite klassis. Andes Combole 127 punkti, asetas 25 Euroopa riigi 25 ekspertajakirjanikust koosnenud žürii uue Opeli mudeli selgelt ettepoole teisele kohale tulnud Mercedes Sprinterist (92 punkti). Otsustavat rolli selles, et uus Combo tõi selle prestiižse auhinna pärast asutamist 1992. aastal kolmandat korda Rüsselsheimi, mängisid Opeli kaubiku suur sõidumugavus, innovatiivsed abisüsteemid ja ökonoomsus. Opel on varem rahvusvahelise aasta kaubiku tiitli saanud Astra kaubikuga 1999. aastal ja Vivaroga 2002. aastal. Uue Opel Combo on välja arendanud PSA Grupp ja see on optimeeritud vastama kaubamärgi vajadustele. Auhinna üleandmine toimus IAA tarbesõidukite näitusel Hannoveris. Opeli tegevjuht Michael Lohscheller võttis tiitli vastu IVOTY presidendilt Jarlath Sweeneylt.

„Me oleme selle auhinna üle väga uhked,” ütles Michael Lohscheller. „Comboga ründame me nüüd C-kaubikute segmenti – seni ei ole me seal väljapaistvat rolli mänginud. Opelil on tarbesõidukite segmendis suur kasvupotentsiaal ning seetõttu on sobilik, et me oleme võtnud vastutuse uue tarbesõidukite platvormi arendamise eest kogu PSA Grupile siin Rüsselsheimis.”

IVOTY žüriile avaldasid Opel Combo omadused sügavat muljet: „Inseneridel ja disaineritel on õnnestunud esimest korda tarbesõidukite ajaloos luua mitme kaubamärgi ühine kaubik, milles kõik kaubamärgid säilitavad samas oma tuumikväärtused ja kaubamärgi isikupära, tegemata samas peaaegu mistahes kompromisse. PSA kaubikumudelid on taas-defineerimas kogu moodsate kompaktkaubikute segmenti oma unikaalse mugavustundega ning värske lähenemisega disainile, mis on viimistletud sama kõrgel tasemel kompaktautodega.

Žürii kiitis ka Opel Combo arvukaid juhiabisüsteeme, nagu näiteks anduritel põhinevat ülekoormuse indikaatorit ja suurepärast nähtavust igas suunas – teine kaamera reisijapoolses küljepeeglis kahandab näiteks pimenurka sõiduki selle küljel. Combo Cargo kogub punkte ka uue anduripõhise küljevalvuriga. Ajakirjanike žürii ütles seega kokkuvõtteks: „PSA Grupi väikekaubikud on veenvad mitmel moel ning nende omaduste hulgas on tõeliselt uudseid lahendusi. Kaubikud on moodsad, mugavad ja täis tänapäevaseid ohutustehnoloogiaid. Kasutamisel demonstreerivad need sõidumugavust ja väga head üldist käsitsetavust, andmata kuidagi järele otstarbekuse osas. Professionaalidele pakutakse laia mootori- ja kerevalikut. Tegemist on selgelt kaubikutemaailma uue etaloniga.”

Ülimalt tõhus igas mõttes

Opel Combo Life XL
Opel Combo Life XL

Uue Opel Combo maailma esmaesitlus toimub tarbesõidukite IAA-l Hannoveris (boks C 64, hall 13). Uus Combo on välja arendatud ambitsiooniga pakkuda tipptasemel tõhusust professionaalidele ja madalaimaid omamiskulusid segmendis tänu täiesti uuele platvormile, geniaalsetele varustuspakettidele ning ainulaadsele abisüsteemide hulgale. Kõik see annab tulemuseks äärmiselt tõhusa kaubavedaja.

Algusest peale on Opel Combo saadaval mitme variandina, sealhulgas 4,40-meetrine standardversioon, 4,75-meetrine XL-versioon ja mahukas viieistmeline meeskonnasõiduk koos kahe liuguksega standardvarustuses. Opeli uus kompaktkaubik jätab enamiku oma konkurentidest varju ka kaubaruumi mahu osas, mis on kuni 4,4 m³, samuti oma kuni 1000 kg kandevõime ja kuni 3440 mm kaubaruumi pikkuse osas. Meisterlikult disainitud kaubaruum on rattakoobaste vahel piisavalt lai, et võimaldada sinna kahe euroaluse – paigutamist isegi lühikese teljevahega Combos. Ning äärmiselt pikki esemeid, nagu näiteks põrandalaudu saab paigutada nurga alla tänu lisavarustusse kuuluvale katuseluugile.

Opel-Combo