Tingimused

Sõiduki ostuhind
Minimaalselt 2 500 EUR (ilma käibemaksuta)

Sõiduki vanus liisinguperioodi lõpus

• kuni 12 aastat jääkväärtuseta kapitalirendi ja jääkväärtuseta järelmaksu puhul
• kuni 10 aastat kasutusrendi ja jääkväärtusega kapitalirendi ning jääkväärtusega järelmaksu puhul
Esimene sissemakse

• alates 10% sõiduki ostuhinnast
• alates 25% sõiduki ostuhinnast juhul, kui sõiduki vanus liisingulepingu sõlmimise hetkel ületab 9 aastat

Suurem sissemakse aitab igakuist liisingumakset oluliselt vähendada. Seega, kui soovid tasuda väiksemaid kuumakseid, tasub mõelda sellele, kas Sul on võimalik tõsta esimese osamakse suurust.

Maksimaalne liisingulepingu periood

• kuni 6 aastat kapitalirendi puhul
• kuni 5 aastat kasutusrendi, jäägiga kapitalirendi ning jäägiga järelmaksu puhul

Liisitav sõiduk võib olla kas uus või kasutatud ning liisinguperioodi pikkus sõltub sõiduki vanusest.

Intress
Intressimäär sõltub sissemakse suurusest, liisinguperioodi pikkusest ja sõiduki margist. Samuti võetakse arvesse kliendi sissetulekud ning varasem maksekäitumine. Üldjuhul on kasutatud sõidukite puhul intress kõrgem kui uutel sõidukitel, kuna liisingfirma jaoks tähendab see suuremat riski.

Jääkväärtus
Jääkväärtuse jätmine liisinguperioodi lõppu vähendab igakuist liisingumakset. Jääkväärtus sõltub liisinguperioodi pikkusest, planeeritavast läbisõidust ning sõiduki margist. Kasutusrendi puhul määrab jääkväärtuse konkreetsele sõidukile määrab vara müüja.

Keskmine jääkväärtus kasutusrendi puhul sõiduki maksumusest
• 1-aastase liisinguperioodi puhul kuni 80%
• 2-aastase liisinguperioodi puhul kuni 60%
• 3-aastase liisinguperioodi puhul kuni 50%
• 4-aastase liisinguperioodi puhul kuni 40%
• 5-aastase liisinguperioodi puhul kuni 30%

Sõiduk peab olema liisinguperioodiks kindlustatud.

Kuumakse
Kuumakse suurus sõltub vara maksumusest, sissemakse suurusest, liisinguperioodi pikkusest, jääkväärtusest ja intressimäärast. Lisaks igakuisele liisingu kuumaksele, tuleb arvestada sõiduki kindlustusega seotud kulude ning sõiduki ülalpidamiseks vajaminevate hoolduskuludega.

Eraisiku autoliisingu kasutusrendi näidispakkumine käesolevate SEB Liising tingimustega.
Kuumakse on 184,53 eurot ja krediidi kulukuse esialgne määr 1,99% aastas järgmistel näidistingimustel: uus Opel Mokka hind koos käibemaksuga 18 069,65 eurot; sissemakse 1 870 eurot (10% sõiduki hinnast); jääkväärtus 30% sõiduki hinnast; intressimäär 2,1% aastas krediidijäägilt (intressimäär koosneb kuue kuu euriborist ja marginaalist 2,1%; 6-kuu euribor –0,0,269% (euribori negatiivne väärtus arvestatakse intressi arvutamisel võrdseks nulliga); Lepingus fikseeritud euribor võib muutuda iga kolme kuu järel, marginaal on fikseeritud lepingu lõpuni); tagastamine viie aasta jooksul 60 igakuise annuiteetmaksena, jääkväärtus tasutakse liisinguperioodi lõpus; lepingu sõlmimise tasu 170 eurot makstakse lepingu sõlmimisel. Kliendi makstav tagasimaksete summa on 11 071,80 eurot. Arvutamisel ei ole arvestatud võimalikke vara registreerimiskulusid, riigilõive, hindamisakti tasu ning liiklus- ja kaskokindlustuse aastamaksete suurust. Enne lepingu sõlmimist tutvuge tingimustega www.seb.ee/liising ja vajadusel konsulteerige pangatöötaja või meie müügikonsultandiga. Teil on õigus alati küsida infot liisingutingimuste kohta ja saada selgitusi nii enne liisingulepingu sõlmimist kui ka selle kehtivuse ajal. Meie müügikonsultandid aitavad teid igas küsimuses.  
seb