Mine tagasi lehele Uudised

Mobiiltelefoni funktsionaalsus autosse – Apple Carplay ja Android Auto

Turvalisus on üks põhjuseid, miks autotootjad ei ole oma juhikeskkonna mobiiltelefoni tasemele viimisega liigselt kiirustanud.

Ajad muutuvad ja lõpuks pidi see siiski tulema – vaikselt ja mõistuse piires. Mõni aasta mujal maailmas ja vähestel markidel äpipõhiselt toiminud telefoni ja auto funktsionaalsuse peegeldamine on nüüd jõudmas enamike uute autode varustusse. Mõnedel suisa standardvarustusse. See muudab Teie rakendused paremini nähtavaks kui mobiiliekraanil ja võimaldab Teil äppidega turvalisemalt suhelda. Näiteks hääle abil SMS-i dikteerida või lastes seda endale ette lugeda, ilma teelt pilku pööramata! Väikeste erisustega on konsooliekraanile ilmunud ka Eestlaste lemmik Waze!

“Mirror Sceen” funktsionaalsus on eelkõige mõeldud autojuhi toimingute ja telefoni kasutamise lihtsustamiseks, mitte kogu nutiseadme ja selles olevate rakenduste ülekandmiseks. Viking Motorsi margivalikus toetavad seda võimlaust näiteks Opel, Kia ja Peugeot värskemad mudelid.

Mobiilimaailmas on peamiselt kasutusel kaks operatsioonisüsteemi – Androidi ja IOS. Vastavad tootjad Google ja Apple on autotootjatega sõlminud kokkulepped ja loonud standardid, mis lubavad telefoni funktsioone läbi auto ekraani kasutada.

“Mirror Screen” näitab Teie auto puuteekraanil Teie äppe samamoodi nagu mobiilgi. See muudab Teie rakendused paremini nähtavaks kui mobiiliekraanil ja võimaldab Teil äppidega turvaliselt suhelda hääle või sõrmejuhiste abil. Näiteks saate dikteerida SMS-i või lasta seda ette lugeda, ilma teelt pilku pööramata! Tähelepanu peaks juhtima, et need funktsionaalsused toimivad läbi USB juhtme. Peamiselt praktilisel kaalutlusel – aku kestvus.

Android Auto™
kasutamiseks on vaja autot või autoraadiot, mis on ühilduv Android Auto™-ga ja telefoni, millel on Android versioon 5.0 (Lollipop) või uuem versioon. Esmalt laadige Google Play poest oma mobiili alla Android Auto äpp. Kui ühendate Android-telefoni ühilduva autoga või autoraadioga, ilmuvad Teie rakendused automaatselt ekraanile tänu Android Auto™ -le. Lisateavet Android Auto™ ühilduvuse kohta leiate aadressilt support.google.com/androidauto. Piisab paarist sõnast. Tänu täiustatud häältehnoloogiale (vajab Interneti-ühendust) saate kõike kiiresti ja lihtsalt oma hääle abil juhtida. Saate teha kõnesid ja sõnumeid saata või vastu võtta, hoides samal ajal käsi rooli peal.

Apple CarPlay™
Kui kasutate iPhone’i, on Apple CarPlay ™ intuitiivne viis kõnede tegemiseks, kaartide kasutamiseks, muusika kuulamiseks ja sõnumite kontrollimiseks, kasutades häälekäsklusi või sõrmeviipeid. Te saate teelt kordagi pilku kõrvale pööramata aktiveerida Siri hääljuhtimine auto puuteekraanil või hoides all rooli all olevat hääljuhtimisnuppu. Sir võimaldab Teil oma kontaktidele juurde pääseda, helistada ja kuulata ning sõnumeid dikteerida, ilma et peaksite iPhone’i vaatama. Tänu Mapsi rakenduse lihtsusele annab Apple CarPlay Teile reisi ajal juhiseid, milles võetakse arvesse liiklusolusid, ja teatab Teile ka saabumisaja. Saate ka Sirile sihtkoha aadressi dikteerida. Apple CarPlay’iga saate sõidu ajal kasutada ka audiorakendusi, nagu Spotify ja Stitcher. Nõutud nutitelefon iOS 9.0+

Kuna erinevate autotootjate seadistused on erinevad ei pruugi funktsionaalsus kõigil ühtemoodi toimida. Kellel paremini, kellel halvemini.

Hoolimata mõningatest puudustest, on tegu tänuväärse võimalusega osa telefoni funktsionaalsusest auto ekraanile üle tuua ning sellega viimase kasutusmugavust oluliselt parandada. Seega saab Androidi ja Apple rakendused tõenäoliselt lähitulevikus väga populaarseks ja jõuab enamikesse uutesse autodesse. Ei taha ju ükski autotootja nutimajanduse osas teistest maha jääda.

Tahaks siia juurde veelkord rõhutada, et auto juhtimine nõuab ikkagi juhi täit tähelepanu. Seega isegi kui Mirror Screen auto funktsionaalsus on loodud silmas pidades ohutust ja kasutusmugavust, tasuks siiski enne selle kasutamist süsteemi tundma õppida. Seetõttu tuleks ohutuse tagamiseks enne sõitma hakkamist kõik funktsioonid paigal seistes läbi proovida ja kogu funktsionaalsus endale korralikult selgeks teha.

Küsi kindlasti auto valimisel täpsemat infot ühilduvuse kohta meie müügikonsultandilt.